Podnikání

Ruční výkopové práce jsou profese, jako každá jiná

Každý na to nemá fyzický fond

Když se na plovárně objeví kulturista, obvykle bývá na jeho postavu zaměřena pozornost, aniž by šlo zrovna o soutěž, kde se kulturisté předvádí v plavkách na soutěžním molu. Mnohé z nás vede pohled na svalnaté tělo k zamyšlení, co asi http://www.naseporodnice.cz/video-sekce-tehotenstvi/video-komplikovane-tehotenstvi-s-pprom-od-19-tt-104.html takový člověk podstupoval za tréninkové dávky, jak dlouho trvalo, než docílil takového úspěchu, a jak velkou psychickou odolnost musel mít.

výkopové práce

K podobným otázkám však můžeme dojít i ve chvíli, kdy pozorujeme mistry svého řemesla, kteří provádí ruční výkopové práce. Takovou práci nemůže vykonávat každý, jde o velmi náročnou činnost, kterou tito lidé provádí každý den v rámci pracovní doby, nikoli jen nárazově, brigádně (pokud zrovna nejde o brigádníky). Kopáči musí být rovněž vybaveni svalovou hmotou a mnozí z nich také provozují kulturistiku jako své hobby či životní styl.

nářadí kopáče

Je to dřina, ale s čistou hlavou

Kopáčům může běžný smrtelník závidět zejména psychickou odolnost, fyzicky namáhavá práce v terénu uvolňuje do krve hormony štěstí – endorfiny a s nimi se lépe zvládá každodenní realita. Ne vždy je ovšem výkop snadný, v některém terénu jde o komplikované situace, např. v jílovité zemině, mezi kameny, stavební navážkou atp. To jsou pak těžce vydělané peníze, ovšem není to důvod, aby vám firma, která vám například rovná na zahradě terén nebo jej připravuje pro výstavbu garáže, práci odřekla.

Buďte naopak vděčni lidem, kteří takovou dřinu podstupují, a že ji nemusíte absolvovat sami, což je doslova „chuťovka“, pokud nejste trénovaní a zvyklí odvádět takové výkony. Nepovažujme ruční výkopové práce za něco podřadného, podobně, jako práci úklidových firem a dalších profesí, které se vám zdají jaksi primitivní, a které může dle vašeho mínění vykonávat každý. Berme to tak, že každé zaměstnání je nám platné, pokud je vykonáváno zodpovědně a pečlivě.