Podnikání

Okénko do historie Laser game

Historie této činnosti začíná na konci sedmdesátých let minulého století. Tím hlavním podnětem ke vzniku reálných bojových scén byl úspěšný filmový seriál Star Trek. Svým dílem skládanky zájmu veřejnosti o tuto adrenalinovou zábavu také přispěl film Alien (Vetřelec) režiséra Ridley Scotta, jehož premiéra v roce 1979 přilákala do kin miliony diváků.billboard-right(1)
V Česku se začala hrát laser game mnohem později, první oficiální aréna vznikla ve Zlíně ke konci roku 2007 a od té doby vznikají další místa, kde můžete prožít vzrušující zábavu spojenou s intenzivním sportovním výkonem. Ano, výkonem, neboť pouhých dvanáct minut pobytu v potemnělé místnosti lze přirovnat k běhu na půl druhého kilometru.
Rok 2007 byl v tomto směru přelomový, neboť se v té době začaly na trhu objevovat již sofistikované výrobky „laserových zbraní“. Do té doby šlo o technicky nepříliš zdařilé výrobky, jeden z prvních prototypů se objevil v České republice jen několik let po sametové revoluci v Praze na Národní třídě.

Co je cílem hry a jak probíhá

Především jde o týmovou hru, která může probíhat podle libovolných herních modů, buď bojuje každý hráč sám za sebe, anebo jsou jednotlivci propojeni v rámci skupin a strategie boje připomíná válečné operace za druhé světové války. Nejde však o žádné zabíjení a vraždění, ale o ryze zábavnou činnost bez zranění, a naprosto bezpečnou. Hráči oblékají speciální vesty, které zaznamenávají zásahy laserových zbraní. Světelný paprsek nikomu neublíží a tak je tato forma bojové simulace mnohem lepší, než klasický paintball, kde se střílí skutečnými plastovými projektily, a ty mohou způsobit bolestivé modřiny a při neopatrnosti i zranění v oblasti obličeje.DSC_0198

Laser game se vyvíjí

Každá lidská činnost má svůj vývoj a ten se nevyhnul ani této zábavě. Za dobu dvanácti let provozování mnoha republikových arén se počet zájemců o laser game rozrostl na desítky tisíc a v roce 2018 již proběhlo první Mistrovství ČR a SR. Kvalita jednotlivých arén se však mezi sebou liší a je velmi důležité v případě zájmu ověřit si veškeré podrobnosti: Jak a kde bezpečně parkovat, jak velká je bojová zóna, jak je vybavena a zabezpečena, zda je k dispozici občerstvení, sprchy, šatna a převlékárna, úschovna cenných předmětů atp.