Životní styl

Hubnout jedině šetrně

Co se týče nejvhodnější doby na hubnutí, tak odborníci nedoporučují začínat s dietami v zimních měsících. Je to proto, že v důsledku změny stravovacích návyků může být oslabena imunita a viróza, nebo chřipka na sebe nenechá dlouho čekat. Doporučuje se pro začátek tzv. Jednodenním půstem, kdy se popíjí jen čerstvě vymačkané ovocné a zeleninové šťávy.

hubnutí

Hlavně pozvolna a nastavení si reálných cílů! Není důležité, že dokážete těch pár nabraných kil shodit v rekordním čase, tímto se spíš vystavujete riziku jo-jo efektu.

Na internetu je nesčetné množství stránek a odborníků, kteří se tímto tématem zabývají. Určitě stojí za zmínku a shlédnutí , kde je spoustu užitečných a zajímavých rad.

dieta

Každá změna se počítá!
Jídelníček, jako takový by měl denně obsahovat bílkoviny – není nutné mít naservírováno vždy maso, dá se nahradit třeba vejci, nebo tofu.
Minimálně jednou týdně by neměla chybět konzumace luštěnin a ryb.
Častěji si připravujte husté zeleninové polévky, které dostatečně zasytí a zelenina, jak je známo obsahuje vlákninu.

Přestaňte jídlo péct a smažit, ale zaměřte se na jinou úpravu. Vyzkoušejte vaření v páře, či vodě, grilujte na sucho, případně maso lehce potřete olejem a opečte na pánvi s nepřilnavým dnem.

Co do jídelníčku zařadit a co ne:
· omezit alkohol
· není nutné pít pouze vodu, pitný režim lze zpestřit bylinkovými čaji a ovocnými, či zeleninovými šťávami, které si můžete snadno připravit doma
· bílé pečivo nahradit tmavým, celozrnným
· knedlíky vyměnit za rýži, či brambory
· vyzkoušejte netradiční přílohy, např. kus-kus, jáhly, nebo bulgur
· na talíř si naložte jen poloviční porci přílohy, zbytek nahraďte zeleninou
· nezapomínejte na čerstvou zeleninu a ovoce – je to zdroj vitaminů, minerálních látek a antioxidantů

sportování

Rada na závěr: pokud ke zdravé a vyvážené stravě přidáte pravidelný pohyb (alespoň dvakrát týdně), zaručeně se budete cítit dobře. Nemusí jít vyloženě o návštěvu fit centra, klidně začněte procházkami, brusle, nebo návštěva bazénu.
V poslední době se osvědčilo i cvičení doma, např. podle videí známých trenérů, mezi nejznámější patří Zuzana Light, Jillian Michaels, nebo vyzkoušejte nějakou z nepřeberného množství aplikací, které si můžete stáhnout do telefonu, či tabletu.