Produkty

Elektrické hoblíky

Na malých plochách se dá dřevo opracovat jen pomocí pilníku a smirkového papíru, ale co třeba trámy? Tam by jme se opravdu hodně nadřeli, proto je vhodné koupit hoblík. Navíc u více poškozeného materiálu je potřeba zabrat více do hloubky. Nyní zpět k nákupu tohoto produktu. Důležité je dobré nastavování hloubky záběru, to je základ elektrického hoblíku. To se pohybuje až okolo 3 mm. Možná se Vám to zdá být málo, ale není tomu tak. Protože dřevo můžete přehoblovat několikrát. Ale to většinou nebude potřeba, protože pro dokonalou hladkost obvykle stačí vyhoblovat pár milimetrů.
dřevěné hobliny
To vše musí pohánět výkonný motor, aby se přístroj při práci s tvrdším dřevem nezasekával. Příkon má průměrně 800 W a více. Záleží kolik chcete investovat, ale pro domácí využití naprosto stačí i levnější typy, přeci jen není to přístroj používaný moc často. Jestli budete chtít zpracovávat široký materiál, tak nezapomeňte na dostatečnou šířku. Kdo nerad uklízí hobliny, tak toho určitě potěší možnost napojení na odsávání.

tmavé dřevo


EXTOL Premium 8893402 EP 850

Umožní falcování dřeva až do hloubky 9 mm, což je opravdu dost. Klasickým hoblováním zabere na jeden tah až 3 mm materiálu s šířkou 82 mm. Dále umožní pohodlné srážení různých hran s výběrem ze tří hloubek. Uvnitř nalezneme výkonný motor s příkonem 850 W a otáčkami 16 500 otáček za minutu. Snadné hoblování zajistí nože z oceli HSS. Na přístroj je napojený sběrný vak, do kterého jdou všechny hobliny a nepořádek. Proto už nemusíte pracně zametat a uklízet po práci. Má i příjemnou váhu a to 3,1 kg.


Makita KP0800

Výrobce zaručuje vysokou kvalitu hřídele, která poskytne hloubku hoblování až 2,5 mm. Celý výrobek by měl mít dlouhou životnost. Motor je už o něco slabší, protože má příkon 620 W. Speciální rukojeť zajistí komfortní práci a bezpečnost. Přesto hoblík váží jen 2,6 kg, takže manipulace s ním bude velice lehká. V balení také dostanete dva nože, nástrčkový klíč a například přítlačnou desku. Zákazníci si ji za tuto cenu dost chválí a i já bych ji pro hobby použití vřele doporučil.