Produkty

Co si vzít s sebou na festival


Ať už se chystáte na jednodenní hudební koncert, nebo vícedenní festival, jsou jisté univerzální produkty, které se vám budou hodit v každém případě. Omezte tedy raději kvanta oblečení, kterými zaplníte kufr a dejte přednost užitečnějšímu.
srdce z prstů.jpg

1.      Stan

Chystáte-li se strávit noc ve stanovém městečku, je stan naprostou nezbytností. Měl by to být stan dvouvrstvý, který vydrží i větší déšť či bouřku – počítat musíte s každou změnou počasí.

2.      Ochrana proti slunci

Jelikož se festivaly většinou konají právě v létě a na přímém slunci, je vaše ochrana proti němu velmi důležitá. Opalovací krémy tedy volte s co nejvyšší obranným faktorem a mažte si pečlivě především ramena, ruce, krk a obličej. Pro jistotu si zabalte také Panthenol, který vám ulehčí od spálených zad.
Samozřejmostí je také pokrývka hlavy – ať už kšiltovka, nebo stylový klobouk.

3.      Pláštěnka

Chcete-li vydržet suší i další dny, rozhodně si s sebou neberte deštník. Nejen že si vysloužíte mnoho rozzlobených pohledů, až s ním budete stát před pódiem, velmi pravděpodobně se vám i zlomí. Lepší volbou je tedy pláštěnka, kterou rychle vytáhnete i rychle schováte.
večerní koncert.jpg

4.      Léky

Ať už předchozí rady dodržíte nebo podceníte, dobré je se pojistit a sbalit si s sebou léky na bolest, nachlazení nebo střevní potíže. Vyhnete se tak složitému shánění v době festivalu.

5.      Jídlo a pití

Na každé podobné akci většinou bývá dostatek jídla i pití, budete však cenami asi nepříjemně zaskočeni. Je tedy dobré přibalit si zásobu konzervovaného trvanlivého jídla – konzerv, paštik, trvanlivého pečiva. Výhodou je také nakoupit co nejvíce vody, kolik unesete. Ve stanovém městečku nemusí být pitná voda.

6.      Kamarádi

Možná trochu úsměvná rada, ukáže se vám ale možná jako nejužitečnější. Stane-li se vám nějaký problém, řeší se vždy lépe ve dvou než o samotě. Nehledě na to, že sami si festival nikdy tolik neužijete.