Životní styl

Chcete mít tělo bohyně?

Jestliže chcete shodit nějaké to kilo a cítit se zase skvěle, měla byste pro to udělat pár zásadních a důležitých kroků. A věřte, že ne vždy jde o dietu! V první řadě si zafixujte, že nejste tlustá! Máte jen zrovna o nějaké to kilo navíc. Hubnutí je dřina a tak si ho ještě nekomplikujte zbytečným se shazováním, které by vás ve výsledku od dosažení vašeho cíle zbrzdilo. Jak se tedy co nejsnadněji dostat k vašemu vytyčenému cíli?
efektivní hubnutí

1. Hubnutí berte jako životní styl

Pokud chcete být štíhlá trvale, a ne jen shodit pár kil na krátkou dobu, měla byste omezit příjem kalorií celoživotně. Krátkodobé hubnutí totiž vždy přinese jojo efekt, to znamená, že shozená kila poté, co se přestanete v jídle ovládat, naberete závratnou rychlostí zpět, a ještě vám přibude nějaké navíc. Abyste získala tělo bohyně s trvalým efektem, zkrátka budete muset cukry, tuky a alkohol vyškrtnout z vašeho jídelníčku napořád. Krátkodobé omezování vás sice vynese na vrchol blaženosti, protože během měsíce shodíte rychleji než kdy jindy, pokud se ale vrátíte do zajetých kolejí, budete brzy tam, kde jste začala.

2. Snídejte a jezte správně

Pro zdravé hubnutí je snídaně základ. Dobrou a zdravou snídani, která nastartuje vaše tělo, by měly tvořit bílkovin, sacharidy s nižším glykemickým indexem, zdravé tuky, zelenina, popřípadě ovoce. K tomu si po celý den dávejte zdravé potraviny, jako je zelenina, celozrnné obiloviny a libové maso. Vynechejte nezdravá jídla z fastfoodu a uvidíte, že se budete cítit po celý den nasyceni.
štíhlá modelka

3. Cvičte

Ke spalování energie i k povzbuzení metabolismu nejlépe napomáhá cvičení. Pro udržení krásné postavy je vždy důležité spálit více energie, než jí přijmout. Proto se alespoň dvakrát týdně vydejte do posilovny. Své přijaté kalorie si ale raději počítejte denně.

4. Buďte v pohodě

Jestliže se stresujete, ať už v práci nebo doma, určitě si tím nepomůžete. Díky stresu bude vaše tělo vyžadovat více sacharidů a cukrů. Hoďte se tedy do pohody a uvidíte, že kila půjdou snadněji dolů.