Online

4 rady, jak uspět v online světe

Internet nabízí nespočetné množství návodů, jak uspět v konkurenčním prostředí. Bohužel není všechno zlato, co se třpytí, navíc český trh funguje trochu jinak než ten zahraniční. A kterými radami se řídit?

1. V jednoduchosti je krása

 
Dopřejte svým potenciálním či současným odběratelům a zákazníkům minimalistický, jednoduchý design. Čerpejte z psychologie barev a zjistíte tak, které odstíny jsou pro oko příjemným požitkem a naopak, které působí depresivně. Čím jednodušší e-shop nebo webové stránky budou, tím bude i celkový dojem lepší. Pouze 2 minuty rozhodnou o tom, zdali se zákazník vrátí na váš web či nikoliv, a to je ten čas, po který musíte zaujmout!
internet a telefon

2. Buďte vidět

 
Neschovávejte si nic do šuplíku! Seberte sebevědomí a jděte s kůží na trh. Ukažte všem, co ve vás je, co vás baví a v čem jste dobří. Pište si blog nebo natáčejte videa, ukažte, že jste kreativní, nápadití a originální. Kdo není vidět, jako by nebyl a v digitálním světě to platí dvojnásobně.

3. Komunikujte a chtějte zpětnou vazbu

 
Nezapomeňte se svými fanoušky komunikovat. Nainstalujte si různé aplikace, které vás upozorní, pokud vám přijde email, objednávka, komentář či dotaz. Pokud máte e-shop, reagujte co nejdříve, zákazníka tak přesvědčíte, že vás skutečně zajímá a pro vás to bude plus. Až objednávku vyřídíte, připište, že budete rádi za zpětnou vazbu a jakékoliv připomínky. Jste-li hodně aktivní na facebooku či instagramu, je dobré si zde jednotlivé příspěvky plánovat, není nic horšího, než být aktivní nepravidelně a jednou za čas. Přijdete tak o fanoušky a potenciální zákazníky. Udělejte ze svých sociálních sítích rodinné prostředí.
ikony na telefonu

4. Vzdělávejte se!

 
Doba internetu se neustále posouvá kupředu a často neuplyne ani měsíc a už se na nás valí technologické novinky a vymoženosti ze všech stran. Nezůstaňte pozadu! Sledujte vaši konkurenci, videa na youtoube, čtěte knihy digitálního světa, pracujte na sobě, jen tak budete mít konkurenční výhodu a neusnete na vavřínech.
Online svět je velice proměnlivé prostředí a uspět v něm vyžaduje nějaký čas a mnoho úsilí. Ne každému se to povede, ale jak se říká: „Nic není nemožné“, tak proč to nezkusit?