Bydlení

ZDOBÍTE SI INTERIÉR DOMU NEBO BYTU ČERSTVÝMI KVĚTINAMI?

Věděli jste, že přítomnost čerstvých květin v bytě má pro nás velmi blahodárné účinky?
1.Zlepšují náladu– jsme méně úzkostní, méně stresovaní.
2.Jejich vůně obnovuje vzpomínky-na hezké dětství u babičky, na lásku, svatební den…
3.Povzbuzují naši kreativitu, energii, zlepšují soustředění.
4.Zpříjemní pobyt v prostoru, vytváří atmosféru sdílení a pozitivní emocionální pocity i pro naše návštěvy.
 5.Na pracovištikvětiny a rostliny zlepšují schopnost řešit problémy.
Květiny jsou někdy též nazývány jako vitamín F pro to, co vše dělají pro naše tělo i duši!
podzimní barvy

Zvyk darovat čerstvé květy k nám ve 13. st. přinesli byzantští kněží. A aranžování květin už bylo ve starověkém Egyptě! Výzkumy bylo prokázáno, že všem ženám, bez rozdílu věku, se po obdarování květinou objeví na tváři opravdový úsměv! A když po ránu uvidíme vázu s květinami, máme během dne více kuráže a prožíváme méně stresů!
A kde a jak květiny umístit?Existují sice určité zákonitosti v aranžování květin, ale nejdůležitější je vaše fantazie, a aby vám zdobení přinášelo radost. Můžete si třeba vyzdobit místa, kde pobýváte nejčastěji a kde třeba přijímáte hosty, abyste se cítili dobře vy i vaše návštěva. Jen v kuchyni dejte pozor, abyste neumístili živé květiny v blízkosti dozrávajícího ovoce, protože by vám dlouho nevydržely, a to díky etylénu, který plody vylučují. Svou výdrží jsou nejznámější karafiáty, chryzantémy, lilie, orchideje, ale krásné jsou v aranžmá i tulipány/s voňavým hyacintem, modřencem, pomněnkami/ , fuchsie /s větvičkami vrby/, žluté měsíčky/se zeleným kontryhelem/, gerbery, slunečnice/s břečťanem, brslenem/ růže/s nevěstiným závojem, s liliemi, s listy kapradí/.
tulipán kytice
Pár tipů při aranžování pro inspiraci:
-aranžmá může být jednobarevné nebo vícebarevné-zde princip barevného kontrastu- fialová-žlutá, zelená-růžová, fialová-modrá. Silné kontrasty barev se zmírňují přidáním neutr.barev/krémová, šedá, bílá, zelená/, jemný kontrast dostaneme i zkombinováním různých odstínů jedné barvy. – použít květy různé velikosti