Produkty

Užijte si léto tak teplé a prosluněné, jak jen budete chtít

Představte si, jak byste si letošní léto mohli užít, pokud byste dokázali sluneční paprsky regulovat tak dobře, že byste je dovnitř vpustili vždy jen v případě, kdybyste o ně stáli a v takové intenzitě, která by vám byla příjemná. Znamenalo by to, že by se váš interiér přestal jednou provždy přehřívat, cítili byste se v něm příjemně, nemuseli byste se zbytečně potit ani mhouřit oči. A nyní si představte, že toto všechno je klidně možné, pokud si svůj dům doplníte o vhodný stínící systém, který toto všechno dokáže. Jedná se o venkovní rolety, které vám toho mohou nabídnout opravdu hodně .
dřevěné rolety.jpg
Jedinou jejich nevýhodou může být to, že je jejich pořizovací cena přirozeně o něco vyšší než u vnitřních rolet či žaluzií. Ovšem jakmile se seznámíte se všemi jejich výhodami, které s jejich pořízením získáte, tak pochopíte, že je v tomto případě vyšší cena na místě. Už třeba jen kvůli tomu, jak vypadají. Montují se z vnější strany domu na okenní rám a jsou zhotoveny z mnohem kvalitnějšího materiálu než vnitřní žaluzie. To je také důvodem, že s nimi jen tak něco nezamává a mohou vám posloužit v mnoha rozmanitých ohledech. To, že jsou umístěny ještě před samotným oknem, je totiž velmi výhodné v mnoha směrech.
rolety na budově.jpg
Nejvíce vás pravděpodobně zaujme to, že tímto způsobem mohou účinně regulovat nejen množství světla, které vchází dovnitř, ale také teplo, které se slunečním zářením souvisí. V létě budou sluneční paprsky efektivně odrážet a nedovolí dovnitř vstoupit zbytečnému teplu navíc. V zimě budou naopak teplo chránit ve vnitřním prostoru domu. A vy tak ve výsledku výrazně ušetříte jak za klimatizaci, tak za vytápění.
zelené okenice.jpg
Ovšem ušetřit můžete i v případě, kdy by se vás rozhodla navštívit nějaká nevítaná návštěva v podobě zlodějů. Bytoví zloději do domů vnikají velice často právě prostřednictvím oken. V případě, že budete mít okna vybavena kvalitními venkovními roletami, se jim to nepovede. Navíc rolety dokáží odrážet nejen zloděje, ale také hluk.