Dovolená

Novinka, která baví svět

Jestliže jste milovníky dobrodružství a záhad, tak jistě vyzkoušejte únikovou hru, která konečně se vší parádou vtrhla i k nám. Je to nevšední porce zábavy, která za trochu věnovaného času jednoznačně stojí. Tím spíše, že je více než jisté, že si ji zamilujete natolik, že na další hru už se vrhnete bez přemýšlení.

A o co vlastně jde? Úniková hra v sobě spojuje prvky dobrodružství, řešení logických hlavolamů a práce v týmu. Je určena pro dva až pět hráčů a budete ji hrát v některé nečekaně tajemné místnosti, možná právě ve vašem městě. Třeba v únikové místnosti Hradec Králové.

desková hra

Původ únikových her sahá až do Asie, konkrétně do Japonska, odkud se postupně dostaly až k nám. Propracovaly se zde skrze celou Evropu, ale netrvalo jim to nijak zvlášť dlouho, což odpovídá tomu, že i přes celou Českou republiku se valí jako lavina. Kořeny únikové hry sahají k počítačovým hrám tohoto typu, kdy se nějaký agent snaží pomocí řešení logických úkolů dostat z uzavřeného prostoru na svobodu. A ten princip je v podstatě stále stejný, ovšem bavit se v této skutečné verzi na živo budou jednoznačně i ti, kteří podobnému typu počítačové zábavy příliš nefandí.

velká šachovnice

V reálném světě a v reálné únikové místnosti totiž nejde pouze o to, abyste osvědčili své logické možnosti, ale také o to, abyste se osvědčili jako celek, jako tým. A do takového týmu přinese každý z vás něco trochu jiného. A zdaleka nejde jen o logiku. Neobejdete se ani bez lidí, kteří jsou zruční anebo bez těch, kteří do hry vnášejí zábavu a dokáží celou věc patřičně odlehčit. Je to hra vhodná jak pro přátele, tak pro celou rodinu anebo klidně i jako tmelící prvek pro pracovní tým. Každý si v ní zkrátka najde něco, co ho osloví.

A pokud jste již únikovou hru někdy v minulosti absolvovali a bavilo vás to, neváhejte své zážitky sdílet s ostatními. Třeba i tak, že někomu ze svých blízkých věnujete dárkový poukaz na hru jako originální dárek.