Podnikání

Nezničte se prací

To je problém dneška, práce. Lidé pracují a pracují až ze sebe vydají i poslední kapku energie a musí si odpočinout, utratí tak všechny svoje úspory za úžasnou desetidenní dovolenou, kde načerpají energii novou a kolotoč se může začít točit znovu.
Pracujeme pro peníze, pracujeme pro svou firmu, pro svou rodinu, pro přátele, pracujeme pro sebe. Pracujeme, protože nic, než práce nám už nezbývá. Pracujeme, protože to nikdo jiný neudělá.

zoufalost a bolest hlavy
Čeho však dosáhnete, když vás váš výtvor zničí?

Každý by si měl umět nastavit vlastní limity přes které nepůjde ať se děje co se děje. Některé se dají vymyslet obecně, jiné si musíme určit sami dle toho kým jsme a co děláme.
–          Odchodem z práce, práce končí. Nenosím si práci domů, neřeším ji s rodinou. Zaklapnu za sebou dveře a práci nechám za nimi tak, abych si mohl užít zbytek svého dne bez ní.
zahradní houpaví síť
–          Práce není to jediné, co v životě dělám. Je totiž důležité mít koníček ke kterému se mohu vrátit a který nebude mou povinností, ale zábavou a relaxací.
–          Tři jídla denně. Jídlo většina lidí zanedbává i když je to náš hnací motor. Udělejte si čas na tři klidná a plnohodnotná jídla denně u kterých nebudete řešit práci a vychutnáte si jídlo.
–          Jste jedineční a nikdo vás nemůže nahradit, přesto všechnu práci byste neměli dělat sami a měli byste se naučit spoléhat na ostatní.
–          Výlety za čerstvým vzduchem. Můžete být znechuceni prací, unaveni každodenním vstáváním, ale pokud budete vědět, že si o víkendu uděláte výlet, můžete na to myslet jako na očistný rituál za znovu dobitím.

bloumání v depresi
Umět říct dost je umění samo o sobě

A přitom je to to nejdůležitější, co byste se měli naučit. Když se necítíte dobře, když špatně spíte a nestíháte jíst, pokud nemáte čas sami na sebe a jen vyděláváte peníze a pracujete. Pak je něco opravdu velmi špatně.
Lidé jsou ochotni zničit si zdraví, aby vydělali spoustu peněz a utratit všechny své peníze, aby vyléčili své zkažené zdraví.
Tak by to však být nemělo, nemyslíte?