Produkty

Nejlepší způsob, jak zachytit nečistoty

Zvlažit se v parném létě ve vodě patří mezi aktivity, které vám rozhodně udělají dobře. Navíc je to doporučováno i lékaři. Tímto způsobem totiž snížíte přehřátí organismu, který takto ochráníte mnohem lépe než pravidelným doplňováním tekutin. Vhodná je k tomuto účelu sprcha, ale v případě, že máte možnost si i zaplavat, raději volte druhou variantu. Takto se nejenže dokonale osvěžíte, ale zároveň si trochu i zasportujete, takže získáte dvojitou odměnu.
Závody v bazénu
Ideální je k tomu zahradní bazén. Nikdy ale do něj nelezte, když si nejste jisti, že voda v něm je dostatečně čistá. Zjistíte to nejen podle zbarvení hladiny, ale rovněž i za pomocí čichu.
Pokud se vám nelíbí ani barva, ani vůně, je vysoce pravděpodobné, že se ve vodě usídlily cizorodé organismy a bude potřeba ji vyměnit. Koupel v kapalině tvořené bakteriemi a vodními řasami není zrovna dobrý nápad, alespoň pokud chcete zůstat zdraví.
Abyste se tomuto druhu potíží dokázali do budoucna vyhnout, budete muset začít používat rozličné chemické preparáty, které vodu čistí. Nejedná se však o jediný způsob, jak omezit přístup bakterií do vody. Rovněž můžete použít i některou ze speciálních bazénových plachet https://www.chlorito.cz/bazenove-folie-a-plachtyb.
Škola plavání

Efektivní ochrana

Plachty jako takové samozřejmě nemohou s bakteriemi a řasami bojovat na mikrobiologické úrovni jako to dělají dezinfekční preparáty, ale i tak mohou fungovat jako vcelku účinná zbraň http://zbrane-zabijeji.mujglock.com/ při jejich ničení. Dokáží totiž zachytit různé smetí, které do bazénu může navát vítr. Obaly od žvýkaček, lístky nebo malé větvičky vypadají celkem nevině, ale mohou s sebou přinést celou řadu nebezpečných návštěvníků. Když ale nepřijdou do kontaktu s vodou, nijak ji nemají šanci kontaminovat. Samozřejmě, že není nutné mít plachtu nataženou celý den. Během koupací sezóny je možné mít hladinu přes den odkrytou, ale na noc byste ji měli přikrýt.