Bydlení

Krásný dům – spokojená rodina?

Skoro každá žena, která má svůj rodinný domek a vede svou domácnost jistě touží po tom, aby byl domek krásný a útulný nejen uvnitř, ale i zvenku a sousedi jen obdivně zírali na krásnou zahrádku či upravený trávník. Jistě, pokud nemáte pejska či jiné zvířátko, které Vám s radostí upravenou zahrádku rozhrabe, tak by se Vám to jistě povedlo. Ale co, když máte i děti? Jak je známo, malé děti rádi rozhazují hračky a trhají kytičky, takže sen o Vaší vysněné předzahrádce by se brzy rozplynul.

písek

Jak tedy přizpůsobit prostředí před domem dětem?

· pískoviště
Menší děti ho bezpochyby ocení, že si zde mohou uplácat krásné bábovičky a hrát si se svými kamarády. Hlavně, pro stavbu pískoviště nepotřebujete zas tak mnoho. Stačí pár dřevěných trámů a písek.

skákání

· dětské hřiště
Určitě to znáte. Jdete s Vaším dítětem okolo dětského hřiště a prostě se tam musíte zastavit. Jinak to nejde. Ano, dětská hřiště působí na všechny děti jako magnet. V dnešní době již není problém menší plastové či dřevěné zahradní hřiště se skluzavkami a prolézačkami pořídit. Vaše dítě si tak užije spoustu zábavy venku, ikdyž zrovna nebude mít po ruce nějakého kamaráda a vy ho přitom budete mít stále na očích.

· trampolína
Výhodou je, že se vyrábí v mnoha velikostech, tudíž i na malou předzahrádku můžete pořídit dětmi tolik oblíbenou trampolínu, kterou si teď nebudou užívat jen na zahrádkách v restauraci či u kamarádů, ale mohou si na ní protáhnout tělo pohodlně před domem.

trampolína

Ale hlavně musíme myslet na bezpečí našich dětí – a to především! Malé děti rády utíkají a nereflektují na to, že je v blízkosti domu silnice. Proto pokud dětem přizpůsobíte předzahrádku, měli byste také velmi zvážit instalaci vhodného plotu , aby byly Vaše děti v bezpečí, ikdyž je zrovna nemáte chvíli na očích.