Produkty

Kde najdeme průmyslová vrata

Asi nebude nutné říkat, že různé druhy dveří se používají u různých budov. Ty automatické by asi nebyly vhodné jako vchodové dveře do bytu a naopak takové, které se dají bez klíče otevřít pouze zevnitř, asi nebudou tvořit nejlepší vstup do obchodu, tedy pokud je nechcete nechávat celý den otevřené.

Jedním z těch vzácnějších typů, se kterým většina z nás do styku příliš nepřijde, jsou průmyslová vrata Just Doors. Jaké jsou jejich vlastnosti, k čemu přesně slouží a kde je najdeme? Pojďme si tyto otázky zodpovědět jednu po druhé.

vrata1

Tím prvním, co nás jistě při pohledu na ně napadne, je jejich velikost. Obvykle mají ještě větší rozměry, než klasická vrata od garáže. Jsou také poměrně silná a neotvírají se do stran, nýbrž vyjíždí vzhůru. To vše je nutné proto, aby mohla plnit svoji funkci.

Tou samozřejmě je, podobně jako u všech ostatních dveří, ochrana věcí, které jsou za nimi zamčené. Musíme si však uvědomit, že v tomto případě se obvykle jedná o zboží v celkově skutečně velké hodnotě. Zde se tedy do kvalitního zabezpečení skutečně vyplatí investovat.

vrata2

A kde že je můžeme vidět? Podle jejich názvu a funkce se to dá poměrně snadno odvodit. Nejčastěji jsou k nalezení v nejrůznějších velkoskladech. Zde musí být dostatečně velká, aby umožnila nákladním automobilům, přivážejícím a odvážejícím zboží, pohodlnou jízdu.

Dále tu máme samozřejmě další článek řetězce, a to jsou obchody. Zde záleží na tom, zda se jedná o velké obchodní centrum, nebo zda jde o malý vesnický krámek. V tom druhém případě je totiž také nenajdeme. Nejsou totiž potřeba, ten zásobovací kamion, který tam jednou denně přijíždí, takový luxus nepotřebuje.

V obchodních centrech je poněkud rušněji, a není divu. Koneckonců je nutné dopravit zboží do tolika různých krámů, není divu, že se tam nákladní automobily prakticky střídají jeden za druhým. Zde už je potřeba nějaká ochrana před špatným počasím, zvlášť když bude nutné čekat.

Jak vidíte, existuje spousta míst, kde jsou k vidění. Stačí jen pozorovat a mít oči na stopkách.