Podnikání

K těžbě etherů vám postačí silná grafická karta

Jestliže i vás zaujala těžba kryptoměn, tak jistě přemýšlíte nad tím, že byste své finanční portfolio mohli o některou z nich také obohatit a v budoucnu je třeba výhodně zhodnotit. Vždyť vyjádření různých finančních analytiků se doslova hemží přísliby toho, jak hodnota kryptoměn v budoucnosti naroste.

Pokud jste tedy rozhodnuti nějakou kryptoměnu do svého vlastnictví zařadit, tak je na místě otázka, kterou si zvolit a jak to udělat.
počítačové měny

Ke kryptoměnám se můžete jednoduše dostat tak, že si je podobně jako cokoli jiného, například klasicky různé cizí měny, můžete koupit. V tomto případě je zdaleka nejdostupnější nejstarší a dobře známá kryptoměna v podobě bitcoinu, kterou seženete ve směnárnách, na mnoha burzách a nyní již dokonce i ve specializovaných automatech. Není proto žádným překvapením, že i jeho hodnota v přepočtu na obchodování v dolarech je mezi různými druhy kryptoměn zdaleka nejvyšší. Druhou poměrně dobře ceněnou kryptoměnou je ethereum, přičemž cena jednotlivých etherů je výrazně nižší, ovšem stejně tak i počet míst, kde je můžete získat.
byznysová hesla

Druhým způsobem, jak se dostat ke kryptoměnám, je jejich těžba. A v tomto smyslu může být ethereum vhodným cílem, neboť jeho těžba může být z několika důvodů snazší. Těžba ethereum totiž na rozdíl od těžby bitcoinu nevyžaduje drahé specializované zařízení jakým je asic miner, ale těžař etherů si v tomto případě klidně vystačí s takzvaným gpu minerem, tedy silnou grafickou kartou z PC.

Princip těžby jednotlivých kryptoměn je v zásadě podobný. Těžaři poskytnutím výkonu svých specializovaných zařízení ověřují jednotlivé probíhající transakce a zařazují je do blockchainu, z čehož jim plyne provize v podobě vybraného typu kryptoměny.
zlato a bohatství

Pokud jste na vážkách, zda se do těžby kryptoměny skutečně pustit a zda se vám takový podnik vyplatí, zkuste si předem vypočítat svůj těžební výkon. Na internetu je k dispozici hned několik kalkulaček, které k tomu můžete využít.