Online

Jak probíhá profesionální vyklízení bytu

Nestaráte se o nic

Jestliže nemáte dostatek času a potřebujete vyklidit byt co nejdříve, například po bývalých nájemnících, a jste si jisti, že nepotřebujete v bytě nic zachovat, pověřte vyklizením bytu specializovanou firmu, která se o všechno postará, a vám to ušetří čas a námahu. Firma nechá zlikvidovat veškerý odpad, a to buď cestou sběrných stanovišť (např. sběrných dvorů), anebo odvozem tříděného odpadu, případně odpadu, který je kvalifikován jako nebezpečný.

okénko do sklepa

Nebezpečné předměty

Výraz nebezpečný je chápán v tomto kontextu jako problematický ve vztahu ke skladování odpadu. Jedná se například o vyřazené výbojky a zářivky s obsahem jedovaté rtuti, chemická čistidla včetně kyselin a louhů, benzín, naftu, petrolej a líh, zbraně a střelivo, jedy na hlodavce, chemická hnojiva, herbicidy a pesticidy a další látky podobné povahy.

vstup do sklepa

Požádáte o odvoz některých věcí k vašim příbuzným

Vyklízecí firma vyklízení v Brně vám může vyhovět a odvézt některé předměty, které si předem určíte a označíte, na jakoukoli adresu, například k rodičům, sourozencům, vzdálenějším příbuzným nebo k vašim přátelům. Může se jednat prakticky o cokoli, např. o nábytek, domácí spotřebiče, koberce, osvětlovací techniku, oblečení, obuv atd. Vše je otázkou dohody a vám jen doporučujeme všechny věci, co chcete zachovat, dát „bokem“, vyfotit si je a patřičně označit, aby je nikdo z vyklízecí firmy nepřehlédl.

Plynové spotřebiče musí odpojit odborník

Pokud má z bytu zmizet i plynový sporák, kotel, kamna nebo karma, a jsou-li tyto spotřebiče připojené k zemnímu plynu a případně plně funkční, musíte o tom uvědomit odborníky, kteří spotřebiče odpojí, aby tu nedošlo k úniku plynu a k následné explozi. S tímto si nezahrávejte a nepokoušejte se je odpojit svépomocí, je to příliš velké riziko vůči vám samotným i dalším obyvatelům bytového domu.