Produkty

Existuje několik druhů

Záleží, za jakým účelem ji budeme používat. Běžně se setkáváme s kuchyňskou solí, bez které se neobejde žádná domácnost. Jen se v dnešní době nemusí používat na vaření ta nejlevnější, dostupná na trhu. V regálech nalezneme poměrně větší výběr a v různých cenových relacích. Je až obdivuhodné, na co se dá všechno použít a za jakým účelem. Samozřejmě existuje pak i jiná sůl, která se nehodí do kuchyně na klasické vaření, ale třeba je zase machr ve svém oboru, při změkčování tvrdé vody nebo v zimě na posyp chodníků a silnic. Některé jsou součástí kosmetiky a různých relaxačních koupelí, kdy jsou zdraví prospěšné.
sůl na dlani.jpg


Bazén vám poděkuje


Kdo si pořídil vlastní bazén, tak mi dá za pravdu, že bez soustavné péče a bazénové chemie se zkrátka neobejde, pokud chce mít kvalitní, čistou vodu a na druhou stranu také aby mu bazén sloužil řádku let. Přece jenom investice do něj nejsou malé. V tomto případu budeme potřebovat bazénovou sůl. Nemusíme se obávat, že je pro naše zdraví škodlivá, právě spíš naopak. Veškerá taková sůl prošla důkladnou kontrolou. Jedná se o namletou sůl, která se běžně těží ve vybraných dolech.
tablety do myčky.jpg

Pak ji čeká proces vakuové rekrystalizace a ve výsledku vzniká čistý chlorid sodný a tím zmizí nežádoucí látky, jako jsou fluoridy a jodidy. Díky tomu, se jedná o kvalitní bazénovou sůl. Samozřejmě s ní nenahradíme ostatní bazénovou chemii, ale na druhou stranu ušetříme za vodu, protože ji nebudeme muset stále vyměňovat a nezaskočí nás ani tvrdá voda z našeho domácího vodovodního řádu. Do bazénů je skvělá tabletovaná regenerační sůl, která si s vodou poradí.
himalájská sůl.jpg
Proč používat sůl do bazénů?

–          poskytuje optimální vlastnosti v přístrojích pro regeneraci

–          změkčuje vodu na bázi iontové výměny

–          je regenerační – obnovuje filtry na úpravu vody

–          změkčuje tvrdou vodu

–          odstraňuje dusičnany, mangan a železo

–          tvoří čistý chlorid sodný

–          je pomocníkem v dokonalé úpravě bazénové vody

–          prodlužuje životnost zařízení, tudíž i našeho bazénu