Online

Za ztrátu signálu si připlatíme

Je to trend současné doby a bude ještě narůstat. Určitě Vás to již také postihlo. S nástupem chytrých telefonů je to horší a horší. Člověk už v nich pomalu vidí své kamarády a nehne se bez nich na krok. Dělají mu společnost v autě, kde si z nich pouští v lepším případě hudbu, v horším jednou rukou řídí a druhou čte SMS a emaily. Nosíme je s sebou na záchod, abychom mohli sledovat rádoby vtipná videa a projíždět si nové zprávy a příspěvky na sociálních sítích. To, že máme internet v mobilu, je již skoro samozřejmostí. Být online všude a vždy.
Pohlcuje nás práce, protože sice nemusíme, ale nedá nám to, abychom i o víkendu nebo večer doma nezkontrolovali emaily. Musíme přece vědět, co nás v té práci zítra čeká. To znamená, že se většinou zbytečně předem stresujeme, místo abychom odpočívali a věnovali se rodině a zálibám.
ruce a telefony
Telefon dnes používáme již naprosto běžně místo fotoaparátu a hned také fotky posíláme rovnou na sociální sítě, aby kamarádi a známí měli přehled o tom, co zrovna děláme. Kolikrát se s nimi už nemusíme vídat tváří v tvář, protože vlastně ani není, o čem si povídat. Svůj život totiž sledujete vzájemně online.
satelit a maják
Nicméně takovéto chování a neustálé používání telefonu, laptopu a podobně, vede časem k jistému vyhoření a také tělesným potížím. Bolí nás hlava, krční páteř, trpíme nespavostí. A toho využívá právě nový trend turistiky a objevuje se čím dál tím více hotelů a pensionů, které nabízí pobyty, kde budete od všech technologií a signálu naprosto odříznuti. Mobil odevzdáte při příjezdu na recepci a vrátí vám ho, až když budete odpočatí odjíždět. Žádná televize, žádný internet. Budete se moci zase jednou celý den věnovat sami sobě a svým myšlenkám nebo trávit čas spolu s partnerem. Spolu a ne vedle sebe, jak to jinak doma často bývá. Něco Vás to ale bude stát. Za chybějící signál si připlatíte.