Produkty

Zajistěte si pohodový spánek

Míváte v poslední době potíže se spánkem? To by mohlo značit, že vám nevyhovuje vaše postel, obzvláště pokud vás při každém prudším pohybu probudí nepříjemné vrznutí. Myslete nad to, že spánkem strávíme opravdu velkou část našeho života, proto by mělo být samozřejmostí do něj investovat. Nebojte se proto vyměnit svůj starý rám za nový. V dnešní době je to jednodušší než když dřív, protože máte k dispozici obrovskou nabídku nejrůznějších lůžek všech typů. Podle čeho vybrat?

dřevěná postel

Velikost

Postele se vyrábí v několika velikostech, nejčastěji 90×200, 110×200, 120×200, 160×200 a 180×200. První tři zmíněné varianty jsou považovány za jednolůžka, zbylé dvě za manželská lůžka. Pokud kupujete lůžko pro jednu osobu a chcete zlatý střed, volte klasiku v podobě devadesáti centimetrů. Pokud nakupujete pro většího člověka nebo někoho, kdo se rád v noci roztahuje, nebojte se připlatit za dvacet či třicet centimetrů navíc. Jestliže nakupujete manželskou postel, tak byste se měli rozhodovat podle toho, jestli máte ve své ložnici dostatek místa či nikoliv. Jako optimum je považována varianta sto osmdesát centimetrů, avšak i o dvacet centimetrů užší varianta bude dobrou volbou, kdy se nemusíte bát, že byste si navzájem překáželi.

luxusní postel

Materiál

Co se týká materiálu, můžete se rozhodnout mezi základními třemi – kov, dřevotříska nebo masiv. Kov je novinkou, která se v poslední době poměrně osvědčila, je to trendy a moderní. Na někoho to však může působit lehce neútulně, přeci jenom se jedná o kus imitující železo. Pokud chcete něco levného, volte dřevotřísku. Její životnost není vůbec tak vysoká, a cena tomu odpovídá. Pokud však chcete skutečně investovat a získat něco, co vám bude bez kompromisů sloužit spoustu let, volte jedině masiv. Dřevěné postele z masivu disponují řadou pozitivních vlastností, díky kterým se jedná o jasného favorita.