Podnikání

Jak skladovat oblečení?


Oblečení je třeba skladovat správně, abyste ho mohli po vytáhnutí hned použít. Velmi často lidé totiž oblečení skladují špatně a pak jde poznat, že je pokrčené. Kolikrát i tolik, že už se nedá narovnat zpět a je to třeba materiál, který se nedá žehlit. To je pak průšvih, protože jste tak zničili kousek oblečení, který sice nosit můžete, ale nebude to vypadat dobře. Můžete to přinejhorším zkusit vyrovnat napařovačkou, která k rovnání oblečení používá pouze páru a ne teplo, jako je to u klasické žehličky. Ovšem ani to se vám nemusí povést. Samozřejmě z tohoto důvodu je třeba si oblečení alespoň trochu vážit a snažit se ho skladovat tak, aby nedošlo k jeho poškození.

oblečení

Nejlepší je mít vše pověšené na ramínku, ale lidé nemají tolik místa. Ne každý má totiž doma vestavěnou skříň z Prahy Sten-skrine, do které se vejde všechno a máte v ní dostatek místa na mnoho ramínek. Proto tito lidé mají pověšené jen ty nejdůležitější věci. Mezi ty patří samozřejmě bundy a kabáty, které se žehlit nedají a pokud se pokrčí, nevypadá to vůbec dobře. Jako další jsou samozřejmě saka a košile, případně i společenské kalhoty, které se opravdu pokrčit také nemohou. Tyto věci se navíc neperou a dávají se do čistírny, kde se vám o ně dobře postarají a máte jistotu, že se jim nic nestane.

ramínka

A proto, že lidé nemají dostatek místa ve skříních, je třeba věci ukládat do poliček, případně do šuplíků. Tam se toho vleze sice dostatek, ale všichni víme, že je v tomto případě velmi důležité oblečení uložit tak, aby se nepokrčilo a aby v poloze, do které ho uložíte vydrželo co nejlíp poskládané a co nejdéle. Nesmíte ho proto jen tak pomuchlat, ale do poličky je třeba oblečení poskládat správně, ať nemá mnoho zbytečných přehybů a vy ho tak můžete hned vytáhnout. Všichni víme, jak se skládají trička. Halenky můžete skládat úplně stejně, ale mnohem lepší je je opět pověsit, tam se vám nepokrčí. Spodní prádlo nemusíte skládat, stačí například kalhotky jen uložit na sebe rovně, nezaberou totiž ani tolik místa, jak se může zdát. Co se týče kalhot, přepulte obě půlky na sebe a v místech kolen je ohněte, to naprosto stačí. Tak se vám nepokrčí a zůstanou připravené na to, až je někam vytáhnete.