Podnikání

Jak se zbavit stresu?

Každý z nás se občas setká se stresem, který negativně ovlivňuje náš výkon ale hlavně zdraví. Pokud stres pociťujeme často a jeho trvání je dlouhé a intenzivní, rozhodně bychom to neměli opomíjet. Jak byste tedy měli efektivně bojovat se stresem?

unavující stres

  1. Začněte se hýbat

Přestože se zdá, že pro pohyb nemáte dostatek času, zkuste si vyhradit alespoň 10 minut denně pro aktivní pohyb. Při pohybu se v těle tvoří hormon endorfin, který příznivě ovlivňuje naší náladu. Vyzkoušejte rychlou chůzi či běh, který okysličí váš mozek, zvýší se tak jeho aktivita a možná právě díky tomu, najdete řešení na palčivý problém, který vás neustále udržuje ve stresu.

  1. Odpočívejte

Dostatečný spánek a pravidelná relaxace vám pomůže efektivně bojovat se stresem. Odpočiňte si v posteli při sledování oblíbeného filmu, před spaním si přečtěte několik stránek dobré knihy nebo jděte na dlouhou procházku do přírody. Vyzkoušet můžete i relaxační cvičení, které vám pomůže se více soustředit na dění kolem sebe.

žena ležící v posteli

Jestliže máte nějaký koníček, snažte se mu věnovat více času. Každá zájmová činnost má své kouzlo a dokáže příznivě ovlivnit vaší náladu. Ať už jde o rybaření, zahradničení či jízdu na kole, snažte se při konání této činnosti nemyslet na nic jiného.

  1. Zdravě jezte

Kvalitní jídlo, které není příliš tučné a těžké, dokáže zvýšit váš výkon a soustředěnost. Do vašeho jídelníčku přidejte zvýšené množství vitamínu C, špenátu, mandlí či lososa. Díky těmto potravinám budete připraveni na činitele stresu ve vašem okolí a dokážete s ním efektivněji bojovat.

Důležitý je také pravidelný přísun tekutin. Vyzkoušet můžete i nápoje, které snižují stres a navíc jsou velmi zdravé. Za zkoušku rozhodně stojí matcha tea Nakliceno. Jde o přírodní organický čaj, který se chrání před účinky přímého slunečního záření, sklízí se ručně a posléze je umletý na jemný prášek.